Počasie u nás

LyžovanieTipy na lyžovanie a zimné výlety

 Lyžiarske stredisko – Rajecká lesná
 Lyžiarske stredisko - Čičmany

Vlek Kunerad, 1,5km

Vlek v dedinke Kunerad cca 1,5 km od objektu Penzión Kunerád

Lyžiarsky vlek v obci Zbyňov, 10 km 

Lyžiarsky vlek v obci Zbyňov má dlhoročnú tradíciu. Po viacročnej prestávke bol tento rok (január 2012) opäť spustený do prevádzky. V prevádzke je tu vlek EPV-300 dlhý 450 m. Dolná a horná stanica vleku je v nadmorskej výške 460 a 520 m. Prevýšenie trate je zhruba 60 m. Celková dĺžka trate je 450 m. Trať je nenáročná, vhodná aj pre začiatočníkov. Prepravná kapacita vleku je 250 osôb za hodinu.
Výhodou trate je jej severo-východná orientácia, vďaka čomu sa tu sneh udrží dlhšiu dobu. Vlek je prístupný autom a dá sa bezplatne parkovať hneď pri vleku. Kapacita je cca 20 áut.

Lyžiarske stredisko Rajecké Lesná, 20 km 

Lyžovanie v malebnom údolí Rajeckej Lesnej Vám prinesie zážitok nie len z lyžovania ale aj z množstva ďalších aktivit ktoré môžete u nás zažiť. Denne upravovaný severovýchodný svah s umelým zasnežovaním, večerným lyžovaním, snowboardovým parkom, snowtubingom detským parkom, ľadovou plochou, paintballovým aréalom, zorbingom a ďalšími aktivitami, ktoré najdete v stredisku a jeho tesnejblizkosti

Cencúľ v Rajeckej Lesnej, 20 km 

Gejzír sa nachádza asi 4 kilometre nad obcou v Rajeckolesnianskej doline. Dosahuje výšku asi 6 metrov a vždy v zime vytvára ľadovú sochu.

Lyžiarske stredisko Čičmany, 35 km 

Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v južnej časti Rajeckej doliny pri obci Čičmany, ktorá je známa svojimi originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou ornamentálnou výzdobou.
V súčasnej dobe je v lyžiarskom stredisku 6 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma s prepravnou kapacitou 3850 osôb za hodinu. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola. Pri dojazde lyžiarskych tratí sú zariadenia rýchleho občerstvenia.
Lyžiarom a snowboardistom sú k dispozícii 3 zjazdovky rôzneho stupňa obtiažnosti. Najnáročnejšia je zjazdovka č. 1 s priemerným sklonom 33° a naopak zjazdovka č. 3 je vhodná na učenie lyžovania a snowboardovania. V lyžiarskom stredisku si na svoje prídu tí najnáročnejší lyžiari, ale takisto aj úplní začiatočníci. Areál ponúka ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Vyznávači bežeckého lyžovania môžu využiť dva značené bežecké okruhy. Zjazdové a bežecké trate sú pravidelné upravované a takmer všetky zjazdovky sú zasnežované technickým snehom.

Lyžiarske stredisko  Fačkov – Kľak, 30 km 

Lyžiarske stredisko Fačkovské Sedlo/Kľak je súčasťou pohoria Malá Fatra. Nachádza sa medzi Strážovskými vrchmi a Lúčanskou Malou Fatrou. Najvyšším vrchom v okolí je Kľak 1.351 m.n.m. Lyžiari môžu využívať zjazdové trate všetkých stupňov obtiažnosti (od ľahkej, cez stredne ťažkú až po ťažkú). K dispozícii je aj večerné lyžovanie.Trate sú zasnežované technickým snehom a pravidelne upravované s výnimkou freeride zóny a skiroute. Stredisko ďalej ponúka možnosti pre bežecké lyžovanie, sánkovanie, bobovanie, skialpinizmus, jazdu na snežných skútroch.

Lyžiarske stredisko Vrátna, 40 km 

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone sa nachádza v národnom parku Malá Fatra. Počas lyžovania sa návštevníkom naskytujú nádherné výhľady na vrchy Veľký Rozsutec, Stoh a na okolitý hrebeň Malej Fatry. Vrátna patrí medzi najväčšie a najkrajšie slovenské lyžiarske strediská. Okrem homologizovaných zjazdoviek tu nájdete aj freeride zónu, bežecké trate a takisto ju vyhľadávajú skialpinisti či turisti zo širokého okolia. Kvalitu lyžiarskeho strediska potvrdzuje aj fakt, že vo Vrátnej trénujú najúspešnejší slovenskí zimní športovci zjazdárka Veronika Zuzulová a strieborný olympionik Radoslav Židek.

vps2_monitor